Skontaktuj się z nami:

Biuro tel. 71 398 79 74

Mariusz Pycyk tel. 691 507 679

Joanna Fatyga tel. 887 712 374

email: cukiernia@cukierniapycyk.pl

Pytanie o ilość ciasta potrzebną na wesele wcale nie jest takie trudne jak się na początku wydaje. Najskuteczniejszą metodą jest określenie wagi porcji ciasta przypadającą na 1 osobę (UWAGA: wliczamy w to również dzieci). Na tej podstawie liczymy łączną wagę ciast potrzebną na wesele, a następnie pozostaje już tylko wybranie odpowiednich gatunków. Różne rodzaje ciast charakteryzują się zmiennymi wagami, ale poniżej podajemy średnie ilości biorąc pod uwagę zróżnicowany asortyment ciast. Nie przeliczamy ciast na blachy, ponieważ w Cukierni używane są profesjonalne blachy o wiele większe od tych domowych. Poza tym, każdy rodzaj ciasta różni się wagą pomimo takiej samej objętości, dlatego najbardziej uczciwym sposobem jest liczenie kilogramów. 

Taki sposób przeliczania gwarantuje precyzyjnie określoną wagę ciast, a co za tym idzie gwarancję ceny. W naszej Cukierni już w momencie podpisywania umowy zamówienia znany i pewny jest ostateczny koszt usługi. 

Średnio na wesele bez poprawin potrzebne jest od 0,35kg do 0,40kg ciasta na osobę.

Średnio na wesele z poprawinami potrzebne jest od 0,40kg do 0,45kg ciasta na osobę. 

A teraz przykład :) 

Wesele dla 100 osób bez poprawin - potrzebne jest około 35 - 40kg ciasta. 

Wesele dla 100 osób z poprawinami - potrzebne jest około 40 - 45kg ciasta. 

Oczywiście są to jedynie proponowane ilości, a zamówienie można złożyć na dowolną ilość. 

CIASTO DLA GOŚCI

Chcesz podziękować gościom za przybycie na wesele? Nic prostszego! Chętnie zapakujemy ciasta do pudełek, a Ty będziesz mieć gwarancję jakości i świeżości. Oferujemy pakowanie ciast do naszych pudełek plastikowych w cenie 1zł/opakowanie.

Dysponujemy opakowaniami na około 0,5kg lub 1kg ciasta. Jeśli chcesz dostarczyć własne opakowania to nie ma problemu. Pakowanie ciast w pudełka dostarczone do nas kosztuje 2zł/opakowanie.

Ile ciasta potrzebuję na wesele?